Spektakle 32

.

LEONCE I LENA

Reżyseria i tłumaczenie: Łukasz Fijał Scenografia: Ewelina Pietrowiak Muzyka: Bartosz Dworak Kierownictwo produkcji: Joanna Monowid Oprawa graficzna: Bogusław Jaworski Zdjęcia: Mikołaj Zacharow Obsada: Leonce – Michał Barczak/Paweł Dobek Lena – Anna Pijanowska Valerio – Mariusz Krakowiak/Patryk Palusiński Rosetta/Guwernantka – Anna Wysocka Król Piotr – Jacek Knap Ochmistrz/Mistrz Ceremonii/Prezydent/Kaznodzieja – Jakub Kryształ Czas trwania: 2 godz. […]

Zobacz
.

MARAT/SADE

Na podstawie: „Męczeństwo i śmierć Jean Paul Marata przedstawione przez zespół aktorski przytułku w Charenton pod kierownictwem pana de Sade”  Peter Weiss Reżyseria: Rudolf Zioło Asystent reżysera: Jakub Kryształ Muzyka: Anna Stela Scenografia: Dominika Błaszczyk Ruch sceniczny: Paweł Sakowicz Pianista: Adam Kupaj Oprawa graficzna: Bogusław Jaworski Zdjęcia: Mikołaj Zacharow Obsada: Patryk Palusiński (Jean Paul Marat), […]

Zobacz
.

POSKROMIENIE ZŁOŚNICY

Reżyseria: Małgorzata Warsicka Opieka artystyczna: Jacek Orłowski Kostiumy: Hanna Podraza Scenografia: Grzegorz Łoznikow Dramaturg: Hubert Sulima Konsultacja choreograficzna: Paweł Grala, Piotr Skalski Muzyka: Bartosz Szpak Oprawa graficzna: Bogusław Jaworski Zdjęcia: Mikołaj Zacharow Obsada: Michalina Rodak (Katarzyna), Milena Staszuk (Bianka/Wdowa), Katarzyna Pilichowska (Bianka/Wdowa), Patryk Pietrzak (Okpisz/Petruchio), Paweł Dobek (Sługa/Grumio), Mateusz Mosiewicz (Baptista Minola), Patryk Palusiński (Lucencjo/Cambio), Stanisław Grobelny (Łowczy/ Tranio), Bartosz Szpak (Łowczy/Biondello), Jacek Knap […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST WrocławSpektakleSpektakle 32

ODYSEJE 2014

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego inspirowany motywami zaczerpniętymi z „Odysei” Homera. Autor tekstu, reżyseria, scenografia: Agata Duda-Gracz Ruch sceniczny: Tomasz Wesołowski Asystentki reżysera: Agata Schweiger, Dagmara Olewińska, Kinga Maciejewska Obsada: Piotr Downar – Zapolski, Justyna Ducka, Karol Kadłubiec, Waldemar Krawczyk, Łukasz Kornacki, Mariusz Ochociński, Tomasz Piotrowski, Konrad Wosik oraz Krzysztof Kuliński „ODYSEJE 2014”  to  kolejne przedstawienie autorskie Agaty […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST WrocławSpektakleSpektakle 32

KRÓLESTWO

Autor: Lars von Trier Przekład: Katarzyna Gregorowicz Reżyseria, dramaturgia, scenografia:  Remigiusz Brzyk Współpraca reżyserska: Michał Mrozek Kostiumy: Małgorzata Malina Opracowanie muzyczne: Maciej Midor Asystenci reżysera: Agnieszka Nasierowska, Laura Sonik, Maciej Midor Obsada: Justyna Ducka, Maja Rybicka, Karolina Staniec, Lucyna Szierok, Zofia Schwinke, Maja Wachowska(III rok), Piotr Downar-Zapolski, Radosław Drożdż, Bartłomiej Gola, Karol Kadłubiec, Marcin Kaleta, Bartłomiej Kaźmierczak, […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST KrakówSpektakleSpektakle 32

KOŁO KWINTOWE

Na podstawie „Koła kwintowego” Szymona Bogacza Reżyseria, adaptacja, opracowanie muzyczne: Aleksandra Popławska Scenografia: Paula Grocholska Kostiumy:  Adam Kasjaniuk Muzyka: Maria Janicka Projekcje: Mateusz Kucharski Asystent reżyserki: Adam Kasjaniuk Warsztaty z ruchu scenicznego: Tomasz Wesołowski Obsada: Alicja Karluk (A-MOLL), Anna Paruszyńska (ES-MOLL), Ewa Porębska (FIS-MOLL), Lena Schimscheiner (CIS-MOLL), Maciej Charyton (H-MOLL), Marek Grabiniok (AS-DUR), Mikołaj Jodliński (G-MOLL), […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST KrakówSpektakleSpektakle 32

SAMOBÓJCA

Na podstawie „Samobójcy”  Nikołaja Erdmana Realizacja i opieka pedagogiczna: Jerzy Trela Przekład: Maryla Masłowska Tłumaczenie piosenek: Wojciech  Młynarski Asystent: Wiktor Loga-Skarczewski Scenografia i kostiumy: Jagna Janicka Muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz Przygotowanie muzyczne i wokalne: Oleg Sznicar Ruch sceniczny: Krzysztof Jędrysek Koordynator produkcji: Ewelina Chrapusta (Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego) Obsada: Dominik […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST KrakówSpektakleSpektakle 32

DYPLOM Z KOSMOSU

Opieka pedagogiczna: Ewa Kaim Scenografia: Mirek Kaczmarek Kierownictwo i opracowanie muzyczne, aranżacje: Dawid Sulej Rudnicki Opracowanie tekstu i dramaturgia: Tomasz Jękot (III r. WRD), Patrycja Kowańska (I r. WRD) Choreografia: Dominika Knapik Przygotowanie wokalne: Justyna Motylska Przekład piosenek:  Rafał Dziwisz, Tomasz Jękot, Patrycja Kowańska, Paweł Plewa Obsada: Aleksandra Adamska, Sandra Babij, Grzegorz Margas, Mateusz Mirek, Paweł Plewa, Karol […]

Zobacz
.
w kategorii: AT WarszawaSpektakleSpektakle 32

TONACJA BLUE

Na podstawie „The blue room” Davida Hare’a Przekład: Małgorzata Semil Reżyseria: Marcin Hycnar (IV r. WR AT) Scenografia i kostiumy: Martyna Kander Kierownictwo muzyczne: Mateusz Dębski Światło: Karolina Gębska Choreografia: Szymon Osiński Asystent reżysera: Mateusz Olszewski (I r. WR AT) Projekcje multimedialne: Dawid Kozłowski Wideo: Michał Pukowiec, Kuba Wietrzyk Zespół muzyczny w składzie: Mateusz Dębski […]

Zobacz
.
w kategorii: AT WarszawaSpektakleSpektakle 32

SZKICE Z DOSTOJEWSKIEGO

Na podstawie „Idioty” i „Braci Karamazow” Fiodora Dostojewskiego W tłumaczeniu Jerzego Jędrzejewicza  i Aleksandra Wata Reżyseria: Maja Komorowska Asystenci reżysera: Małgorzata Lipmann, Katarzyna Michałkiewicz Asystent reżysera do spraw produkcyjnych: Agata Zdziebłowska Konsultacja dramaturgiczna: Janusz Majcherek Scenografia i kostiumy: Małgorzata Grabowska-Kozera Projekt oświetlenia: Łukasz Wojtas , Katarzyna Michałkiewicz  OBSADA: Część I – Wokół Myszkina Karol Dziuba (Myszkin), […]

Zobacz
.
w kategorii: AT WarszawaSpektakleSpektakle 32

ECCE HOMO!!!

Na podstawie „Kuracji według Schopenhauera” I. D. Yalom Tłumaczenie: Anna Tanalska-Dulęba Reżyseria: Krzysztof Majchrzak Kierownictwo muzyczne i aranżacja: Krzysztof Majchrzak Scenografia, kostiumy, światło: Tomek Walesiak Efekty specjalne: Maciej Majchrzak Ruch: Liwia Bargieł Konsultacje językowe: Magdalena Bibrich Asystent: Mateusz Nędza Specjalne podziękowania za konsultacje muzyczne dla Anny Serafińskiej Specjalne podziękowania za konsultacje choreograficzne dla Carmen Moreno […]

Zobacz