Spektakle 33

.

JUNGLE PEOPLE

Baśń ekologiczna inspirowana „Księgą dżungli” J.R. Kiplinga Tekst: Mateusz Pakuła Reżyseria: Paweł Świątek Scenografia: Karolina Mazur  Obsada: Adrian Budakow – Małpa 4, Miłosz Karbownik – Shere Khan, Karolina Krawczyńska – Małpa 1, Damian Kret – Małpa 3, Sylwia Madejska – Shakira, Paulina Nadel – Baloon, Mateusz Rzeźniczak  – Mowgli nie Mowgli, Maria Szafirska – Dżungla, […]

Zobacz
.

ŚLUB

Witold Gombrowicz Reżyseria i scenografia: Waldemar Zawodziński Obsada: Mikołaj Chroboczek (Ojciec), Marta Herman (Matka), Sebastian Jasnoch (Pijak), Michał Jóźwik (Kanclerz), Marcin Miodek (Henryk/Władzio), Anna Mrozowska (Mania) i Grzegorz Otrębski (Henryk/Władzio). Kostiumy: Maria Balcerek Choreografia tanga: Edyta Wasłowska Zdjęcia: Michał Siarek   (…) to dramat człowieka współczesnego, którego świat został zrujnowany, który (we śnie) ujrzał dom […]

Zobacz
.

KAMIEŃ

Marius von Mayenburg Tłumaczenie: Jacek Kaduczak Reżyseria, scenografia, kostiumy, światło: Grzegorz Wiśniewski Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk Obsada: Alicja Juszkiewicz – Mieze, Maciej Miszczak – Wolfgang, Paulina Nadel – Stefanie, Anita Tomczak – Heidrun, Kaja Walden – Hanna, Barbara Wypych – Witha Dom. Odmieniany przez sześć przypadków, mnożony przez setki emocji. Dom bohaterów czy dom katów? […]

Zobacz
.

CYBERIADA

Tekst: Wojciech Kościelniak według opowiadań Stanisława Lema Reżyseria: Wojciech Kościelniak Asystent reżysera: Karolina Krawczyńska Muzyka: Marcin Steczkowski Teksty piosenek: Rafał Dziwisz Przygotowanie wokalne: Adam Rymarz Choreografia: Jarosław Staniek Asystent choreografa: Karolina Rejnus Scenografia, kostiumy, rekwizyty, animacje: Damian Styrna     Obsada: Adrian Budakow – Trurl/Cybertowarzysz, Mikołaj Chroboczek – Eksyliusz Tartarejski, Marta Herman – Trurl/Cybertowarzysz, Sebastian […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST WROCŁAWSpektakleSpektakle 33

PRZYPADEK KLARY

Dea Loher Tłumaczenie: Jacek st. Buras Reżyseria: Elżbieta Czaplińska-Mrozek Asystentki reżysera: Monika Dawidziuk, Małgorzata Saniak Ruch sceniczny: Bożena Klimczak Scenografia i kostiumy: Mateusz Stępniak Biuro promocji: Cecylia Mazur – kierownik, Joanna Sliwińska Pracownia plastyczna: Teresa Mak Garderobiana i rekwizytorka: Krystyna Wiśniewska Kierownik techniczny: Andrzej Kopcza Realizacja dźwięku: Bartłomiej Niećko Realizacja światła: Roman Bartyś Obsada: Anna […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST WROCŁAWSpektakleSpektakle 33

WESELE

Stanisław Wyspiański Reżyseria: Monika Strzępka Scenografia i kostiumy: zespół Asystent reżysera: Natalia Łągiewczyk Promocja: Cecylia Mazur – kierownik, Joanna Śliwińska Pracownia plastyczna: Ilona Szurkowska | kierownik, Teresa Mak, Jerzy Makowski, Marcin Rasiak Garderobiana i rekwizytorka: Krystyna Wiśniewska Dział techniczny: Andrzej Kopcza – kierownik, Jan Tworek – brygadzista, Andrzej Góralski, Rafał Krafczyk, Seweryn Leśniewicz, Robert Wolszczak Realizacja […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST WROCŁAWSpektakleSpektakle 33

LEW NA ULICY

Judith Thomson Tłumaczenie: Małgorzata Semil Reżyseria: Cezary Iber Asystent reżysera: Jan Hussakowski Choreografia: Baśka Gwóźdź Scenografia i kostiumy: Magdalena Przywara Muzyka: Arkadiusz Kątny Promocja: Cecylia Mazur – kierownik, Joanna Śliwińska Pracownia plastyczna: Ilona Szurkowska – kierownik, Teresa Mak, Jerzy Makowski, Marcin Rasiak Garderobiana i rekwizytorka: Krystyna Wiśniewska Dział techniczny: Andrzej Kopcza – kierownik, Jan Tworek | […]

Zobacz
.
w kategorii: AT WARSZAWASpektakleSpektakle 33

SZEŚĆ PORTRETÓW Z MEWĄ W TLE

Według „Mewy” A. Czechowa Tłumaczenie: Natalia Gałczyńska Adaptacja i reżyseria: Andrzej Domalik Scenografia i kostiumy: Jagna Janicka Muzyka: Mateusz Dębski Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk Konsultacja choreograficzna: Katarzyna Anna Małachowska Asystent reżysera: Milena Suszyńska   Obsada: Irena Arkadina – Małgorzata Mikołajczak (V rok), Masza – Dorota Krempa, Nina Zarieczna – Anna Karczmarczyk, Borys Trigorin – Adrian […]

Zobacz
.
w kategorii: AT WARSZAWASpektakleSpektakle 33

MISTRZ I MAŁGORZATA

Michaił Bułhakow Tłumaczenie: Irena Lewandowska i Witold Dąbrowski Reżyseria i adaptacja: Waldemar Raźniak Scenografia: Urszula Bartos-Gęsikowska Kostiumy: Martyna Kander Muzyka: Karol Nepelski Ruch sceniczny: Liwia Bargieł Asystent reżysera: Łukasz Borkowski W muzyce do przedstawienia wykorzystano cytaty z utworów H. Berlioza, C. Saint-Saënsa, D. Szostakowicza i R. Straussa Obsada: M, Jeszua Ha-Nocri: Maciej Hanczewski, Stalin: Katarzyna […]

Zobacz
.
w kategorii: AT WARSZAWASpektakleSpektakle 33

POZA RZECZYWISTOŚCIĄ

Wg tekstów: Gombrowicza, S. I. Witkiewicza i S. Wyspiańskiego Reżyseria: Wiesław Komasa Scenografia i kostiumy: Małgorzata Grabowska-Kozera Asystent reżysera: Anna Maria Buczek Opracowanie muzyczne: Mirosław Jastrzębski Choreografia: Emil Wesołowski Praca nad słowem: Katarzyna Skarżanka Opracowanie świateł: Monika Sidor   Obsada: Kim Grygierzec, Dorota Krempa, Malwina Turek, Katarzyna Ucherska, Kamil Banasiak, Maciej Hanczewski, Stefan Krzysztofiak, Mateusz […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST KRAKÓWSpektakleSpektakle 33

AMOK. PANI KOMA ZBLIŻA SIĘ!

Reżyseria: Marcin Liber Dramaturgia: Michał Kmiecik Asystent reżysera: Martyna Wawrzyniak (II r. WRD) Scenografia: Mirek Kaczmarek Muzyka: Filip Kaniecki /MNSL Obsada: Pamela Adamik, Anna Antoniewicz, Monika Mazur, Katarzyna Osipuk, Beata Śliwińska, Małgorzata Zielińska, Sebastian Grygo, Tomáš Kollárik, Maciej Kulig, Piotr Nerlewski, Tomasz Włosok Spektakl jest próbą przekrojowego spojrzenia na problem szkolnych masakr, wniknięcia w istotę […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST KRAKÓWSpektakleSpektakle 33

NA L…

Według „Alicji w  Krainie Czarów” i „Alicji po drugiej stronie lustra” Lewisa Carrolla Przekład: Anna Popiel (II r. WRD) Adaptacja tekstu, reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Aleksandra Konieczna Asystent: Anna Popiel (II r. WRD) Kostiumy: Julia Maj Reżyseria światła i projekcje multimedialne: Liubow Gorobiuk   Obsada: Alicja – Monika Frajczyk, Czerwona Królowa – Anna Jarosik-Trawińska, […]

Zobacz
.
w kategorii: PWST KRAKÓWSpektakleSpektakle 33

NIECH ŻYJE WOJNA!!!

Paweł Demirski Reżyseria i scenografia: Remigiusz Brzyk Kostiumy, asystent scenografa: Kinga Stanowska (ASP) Opracowanie muzyczne: zespół Aranżacja: Bartosz Buława Asystent reżysera: Ján Tomandl (III r. WRD Program Eramsus+) Magdalena Jaworska Występują: Monika Frajczyk, Anna Jarosik-Trawińska, Magdalena  Jaworska, Roksana Lewak, Monika Roszko, Bartosz Buława, Karol Kossakowski, Bartłomiej Kwiatkowski, Maciej Sajur oraz studenci III r. WA: Bartłomiej […]

Zobacz