Spektakle 34 FST

.

MARIA STUART

Fryderyk Schiller Tłumaczenie: Jacek St. Buras Reżyseria, scenografia, kostiumy i światło: Grzegorz Wiśniewski Asystent reżysera: Krystian Pesta Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk Obsada: Maria Dębska – Maria Stuart, Michał Floriańczyk – Paulet/ Aubespine, Filip Jacak – Talbot, Jakub Nosiadek  – Mortimer, Maja Pankiewicz – Elżbieta, Krystian Pesta – Burleigh, Krzysztof Rogucki – Davison, Bartosz Sak – […]

Zobacz
.

LALECZKA

Tennessee Williams Przekład, adaptacja i reżyseria: Jacek Poniedziałek Scenografia: Maria Strulak Opracowanie muzyczne i multimedia: Michał Dobrucki Asystent reżysera: Krystian Pesta Obsada: Magdalena Celmer – Ciocia Róża Comfort, Maria Dębska – Lekarz/Dygnitarz , Konrad Eleryk – Mojżesz, Krystian Pesta – Silva Vacarro, Krzysztof Rogucki – Rock, Bartosz Sak – Oficer, Oskar Stoczyński – Archie Lee […]

Zobacz
.

IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA

Witold Gombrowicz Reżyseria: Anna Augustynowicz Scenografia i kostiumy: Waldemar Zawodziński i Katarzyna Zbłowska Obsada: Aleksandra Bogulewska – Królowa Małgorzata, Konrad Eleryk – Książę Filip, Aleksandra Frączek – Ciotka II/ Dama, Michał Floriańczyk – Król, Sabina Karwala – Iza, Natalia Klepacka – Iwona, Mateusz Kocięcki – Innocenty/Żebrak, Jakub Nosiadek – Szambelan, Damian Potębski – Cyryl, Daniel Sołtysiński – Cyprian, Oskar Stoczyński – Walenty, Joanna Zagórska – Ciotka I/Dama I […]

Zobacz
.

ORLANDO

Virginia Woolf Przekład: Tomasz Bieroń Reżyseria i adaptacja: Weronika Szczawińska Ruch sceniczny: Agata Maszkiewicz Kostiumy: Katarzyna Leks | ASP Asystentka reżyserki: Aleksandra Matlingiewicz | PWST Obsada: Orlando – Pola Błasik, Artur Caturian, Sylwester Dąbrowski, Filip Kowalczyk, Aleksandra Matlingiewicz, Małgorzata Pauka, Maciej Piasny, Aleksandra Prochownik, Michał Surówka, Rafał Witczak, Karolina Synowiec Orlando jest chłopakiem. Jest dziewczyną. Orlando jest po prostu Orlandem. Powieść […]

Zobacz
.

MEWA

Antoni Czechow Przekład: Natalia Gałczyńska Reżyseria: Grzegorz Wojdon Scenografia: Agnieszka Aleksiejczuk Muzyka: Aleksandra Kot Asystent reżysera: Karolina Synowiec Obsada: Pola Błasik – Nina Zarieczna, Aleksandra Matlingiewicz – Irena Arkadina, Aleksandra Prochownik – Masza, Karolina Synowiec – Paulina, Artur Bocheński – Boris Trigorin, Artur Caturian – Ilia Szamrajew, Filip Kowalczyk – Konstanty Trieplew, Daniel Mosior – […]

Zobacz
.

BIESY

Fiodor Dostojewski Przekład: Zbigniew Podgórzec Adaptacja tekstu i reżyseria: Karolina Kirsz Scenografia i kostiumy: Adrianna Matwiejczuk Muzyka: Przemysław Michalak Asystent reżysera: Aleksandra Matlingiewicz Obsada: Maciej Piasny, Sebastian Węgrzyn – Stawrogin, Filip Kowalczyk – Piotr Wierchowieński, Michał Wolny – Szatow, Peter Jakubow – Lebiadkin, Sylwester Dąbrowski – Stiepan (Szygalew), Rafał Witczak – Fiedka, Przemysław Puchała – […]

Zobacz
.

MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST

Dorota Masłowska  Reżyseria: Agnieszka Glińska Scenografia: Agnieszka Zawadowska Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski Głos z radia: Beata Fudalej Opracowanie muzyczne – Mateusz Bieryt, Patryk Szwichtenberg Asystenci reżysera: Paulina Puślednik, Hubert Sulima (IV r. WRD) Asystentka scenografa: Natalia Jarnuszkiewicz Konsultacja choreograficzna: Weronika Pelczyńska Trailer: Franciszek Przybylski Grafika: Antonina Benedek Obsada: Małgorzata Biela – Halina/Monika, Karolina Burek – Bożena/Edyta, Zuzanna Czerniejewska – Mała Metalowa Dziewczynka, Karolina Wasilewska […]

Zobacz
.

JEDNAK PŁATONOW

wg. sztuki bez tytułu Antoniego Czechowa Inscenizacja: Paweł Miśkiewicz Kostiumy: Hanka Podraza Asystent reżysera: Jakub Skrzywanek (II r. WRD) Konsultacje muzyczne: Oleg Sznicar Konsultacje ruchowe: Jarosław Omorczyk Obsada: Aleksandra Batko, Bartłomiej Cabaj, Patryk Czerniejewski, Oskar Winiarski, Patryk Kulik, Sandra Drzymalska, Mariusz Galilejczyk, Mateusz Korsak, Joanna Połeć, Joanna Rozkosz, Maksymilian Wesołowski Chcieliśmy, aby nasz spektakl, obok […]

Zobacz
.

DOGVILLE

Lars von Trier Przekład: Jacek Kaduczak Reżyseria i scenografia: Aleksandra Popławska Asystent reżysera: Adam Kasjaniuk Muzyka, projekt plakatu: Tomasz Mreńca Kostiumy: Maria Matylda Wojciechowska Asystent scenografa, rekwizyty: Nikodem Cofała Konsultacja literacka: Łukasz Sikora Foto: Bartek Barczyk Obsada: Weronika Bartold, Agnieszka Bielecka, Sylwia Gola, Stephanie Jaskot, Karolina Kuklińska, Karol Bernacki, Konrad Cichoń, Filip Jasik, Mateusz Marczydło, […]

Zobacz
.

OPOWIEŚCI O ZWYCZAJNYM SZALEŃSTWIE

Petr Zelenka Tłumaczenie: Krystyna Krauze Reżyseria: Marcin Hycnar Scenografia i kostiumy: Martyna Kander Muzyka: Mateusz Dębski Reżyseria światła: Karolina Gębska Projekcje multimedialne: Ewa Krasucka Konsultacja choreograficzna: Weronika Pelczyńska Asystent reżysera: Agata Zdziebłowska Staż asystencki: Ada Grochala (II rok WOT) Obsada: Karolina Bacia – Jana, Justyna Kowalska – Matka, Joanna Sokołowska – Sylwia, Julia Łukowiak – Alicja, Weronika Humaj – Anna/Ewa, Maciej Zuchowicz […]

Zobacz
.

BARBARZYŃCY

Maksym Gorki Tłumaczenie: Anna Kamieńska i Jan Śpiewak Reżyseria i adaptacja: Adam Sajnuk Muzyka: Michał Lamża Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk Asystent reżysera: Wiktoria Wolańska Praca nad słowem: Agata Mastalerz Obsada: Karolina Bacia – Iwakinowa, Maciej Cymorek – Stiepan, Martyna Dudek – Nadieżda, Jakub Gawlik – Czerkun, Marek Gawroński – Pritykin, Weronika Humaj – Katia, […]

Zobacz
.

AWANTURA W CHIOGGI

Carlo Goldoni Tłumaczenie: Jerzy Jędrzejewicz. Reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz Asystent reżysera: Joanna Kuberska Kostiumy i scenografia: Joanna Adamkiewicz-Wolniak Muzyka: Mateusz Śmigasiewicz Światło: Waldemar Śmigasiewicz Obsada: Martyna Trawczyńska – Donna Libera, Hanna Wojak – Donna Pasqua, Joanna Kuberska – Orsetta, Weronika Humaj – Checca, Justyna Kowalska – Lucietta Martyna Dudek – Córka Pana Vicenzo, Maciej Więckowski (gościnnie) – Padron Toni, Szymon Roszak – Padron Fortunato, Maciej Cymorek – Beppe, Kamil Szklany – Titta-Nane, Kuba Gawlik – Tofollo, Filip Milczarski – Isidoro […]

Zobacz