X Ogólnopolski Przegląd

Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych
Łódź, 23-27 marca 1992 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. W małym dworku Stanisława Ignacego Witkiewicza, reżyseria – Jerzy Trela, PWST, Kraków
  2. Łysa śpiewaczka Eugene Ionesco, reżyseria – Ewa Mirowska, PWSFTv i T, Łódź
  3. Tango Sławomira Mrożka, reżyseria – Józef Czernecki, PWSFTv i T, Łódź
  4. Rzeczywistość snu Luigi Pirandella, reżyseria – Jerzy Stuhr, PWST, Kraków
  5. Śpiewanie w karawanie – reżyseria – Jerzy Bielunas, PWST, Wrocław
  6. Awantura w Chioggi Carlo Goldoniego, reżyseria – Wiesław Komasa, PWST, Warszawa
  7. Kurka wodna Stanisława Ignacego Witkiewicza, reżyseria – Jan Englert, PWST, Warszawa
  8. Agata  Marguerite Duras, reżyseria – Grzegorz Kempinsky, PWSFTv i T, Łódź
  9. Garbus Sławomira Mrożka, opieka – Jerzy Scheybal, PWST, Warszawa
  10. Pelikan Augusta Strindberga, reżyseria – Jan Englert, PWST, Warszawa
  11. Pułapka na myszy Agata Christie, reżyseria – Michał Pawlicki, PWSFTv i T, Łódź

Werdykt Jury

Wyróżniono pracę pedagogów – Ewy Mirowskiej z PWSFTviT w Łodzi za pracę nad Łysą śpiewaczką Eugene Ionesco i Wiesława Komasy z PWST w Warszawie za pracę nad Awanturą w Chioggi  Carlo Goldoniego.

Nagrody główne

  1. Anna Korcz za rolę Matki w Pelikanie Augusta Strindberga, PWST Warszawa
  2. Rafał Królikowski za rolę Isidora w Awanturze w Chioggi Carlo Goldoniego PWST, Warszawa

Nagrody aktorskie

  1. Aleksandra Justa za rolę Pani Martin w Łysej śpiewaczce Eugene Ionesco PWSFTviT, Łódź
  2. Magdalena Wójcik za rolę Gerdy w Pelikanie Augusta Strindberga, PWST, Warszawa
  3. Robert Czebotar za rolę Padrona Toniego w Awanturze w Chioggi Carla Goldoniego, PWST, Warszawa
  4. Paweł Kozłowski za rolę Wojciecha Wałpora w Kurce wodnej Stanisława Ignacego Witkiewicza, PWST, Warszawa
  5. Piotr Wawrzyniak, PWST, Kraków

Wyróżnienia

  1. Lidia Jakubowska PWSFTviT, Łódź
  2. Marta Kalmus za rolę Zosi w W małym dworku Stanisława Ignacego Witkiewicza, PWST, Kraków
  3. Ewa Tucholska za rolę Pani Smith w Łysej śpiewaczce Eugene Ionesco, PWSFTviT, Łódź
  4. Tomasz Preniasz-Struś za rolę Toffola w przedstawieniu Awantura w Chioggi Carla Goldoniego, PWST, Warszawa
  5. Tomasz Szwedes za rolę Pana Martina w Łysej śpiewaczce Ionesco, PWSFTviT, Łódź

Skład Jury

  1. Maciej Prus
  2. Ivonne de Yries
  3. Halina Marczuk