XI Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 22-27 marca 1993 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Romeo i Julia Wiliama Szekspira, reżyseria – Jan Peszek, PWST, Kraków
  2. Zdrady miłosne Moliera, reżyseria – Robert Czachowski, PWST, Kraków
  3. Zbrodnie serca Beth’a Henely’ego, reżyseria – Marcin Sławiński, PWSFTviT, Łódź
  4. Opowieść zimowa Wiliam Szekspir, reżyseria – Bogusław Kierc, PWST, Wrocław
  5.  Maciej Korbowa i Bellatrix cz. I i II Stanisława Ignacego Witkiewicza, reżyseria – Krystian Lupa, PWST, Kraków
  6. Yerma Federico Garcia Lorki, reżyseria – Piotr Cieślak, PWST, Warszawa
  7. Ptaszek zielonopióry Carlo Gozziego, reżyseria – Ryszarda Hanin, PWST, Warszawa
  8. Miłośc i gniew Johna Osborne’a, reżyseria – Krzysztof Kolberger, PWSFTviT, Łódź
  9. Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej, reżyseria – Ewa Mirowska, PWSFTviT, Łódź

Werdykt Jury

Nagroda główna

Stanisław Mucha za rolę Teozofczyka, Lokaja i Lykona w Macieju Korbowie i Bellatrix Stanisława Ignacego Witkiewicza

Nagrody aktorskie

  1. Małgorzata Maślanka za rolę Bellatrix w Macieju Korbowie i Bellatrix  Stanisława Ignacego Witkiewicza
  2. Anna Rażniewska za rolę Lenny w Zbrodniach serca Beth’a Henely’ego i Hanki w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej
  3. Edyta Torhan-Kowalewska za rolę Marty i Pani Kapulet w Romeo i Julii Wiliama Szekspira oraz Kleantis w Zdradach miłosnych Beth’a Henely’ego
  4. Natalia Sierocka i Agnieszka Wosińska za rolę Yermy w Yermie Federico Garci Lorki
  5. Mateusz Jakus za rolę Leontesa w i Zimowej opowieści Wiliama Szekspira
  6. Artur Sokołowski za rolę Macieja Korbowy w Macieju Korbowie i Bellatrix Stanisława Ignacego Witkiewicza

Wyróżnienia

  1. Izabela Kuna za rolę Pani Dulskiej w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej
  2. Agnieszka Rosiek za rolę Cayambe w Macieju Korbowie i Bellatrix Stanisława Ignacego Witkiewicza
  3. Agnieszka Sporek za rolę Meg w Romeo i Julii Wiliama Szekspira i Juliasiewiczowej w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej
  4. Paweł Gędłek za rolę Laurentego w Romeo i Julii Wiliama Szekspira
  5. Rafał Kowal za rolę Merkurego w Zdradach miłosnych Beth’a Henely’ego
  6. Maciej Kowalewski za rolę Merkucia w Romeo i Julii Wiliama Szekspira oraz Amfitriona w Zdradach miłosnych Beth’a Henely’ego
  7. Robert Więckiewicz za rolę Czasu w Zimowej opowieści Wiliama Szekspira

Skład Jury

  1. Jerzy Kawalerowicz – przewodniczący
  2. Halina Marczuk
  3. Henryk Boukołowski
  4. Janusz Degler
  5. Jerzy Fedorowicz