XII Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 21-27 marca 1994 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Magia grzechu Calderona de la Barca, reżyseria Maria Piccino-Janik, PWST Warszawa, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku
  2. Parady Jana Potockiego, reżyseria Wiesław Czołpiński, PWST Warszawa, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku
  3. Król Ubu Alfreda Jarry’ego, Szkoła Teatralna JAMU, Brno
  4. O beriberi według Matki Stanisława Ignacego Witkiewicza, reżyseria- Wiesław Komasa, PWST, Warszawa
  5. Pokojówki Jean Geneta, reżyseria – Ewa Mirowska, PWSFTviT, Łódź
  6. Musztra, sztuka i życie – reżyseria – Waldemar Śmigasiewicz, PWST, Warszawa
  7. Strip-tease Sławomira Mrożka, Szkoła Teatralna JAMU, Brno
  8. Przygody Pędrka Wyrzutka według Stefana Themersona, reżyseria – Anna Proszkowska, PWST Kraków, Wydział Sztuki Lalkarskiej, Wrocław
  9. Książę niezłomny Calderona – Słowackiego, reżyseria – Bogusław Kierc, PWST, Wrocław
  10.  Zbrodnia przy ulicy Lourcine Eugene Labiche’a, reżyseria – Krzysztof Warlikowski, PWST, Wrocław
  11. Król Ubu Alfreda Jarry’ego, Szkoła Teatralna WSMU, Bratysława
  12.  Czwarta ściana, czyli 238 próba Fausta Michaiła Jewreinowa, reżyseria – Edward  Lubaszenko, PWST, Kraków
  13.  Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego, reżyseria – Jan Maciejowski, PWSFTviT, Łódź
  14.  Ożenek Mikołaja Gogola, reżyseria – Jerzy Trela, PWST, Kraków

Werdykt Jury

Pierwsza nagroda

  1. Katarzyna Łochowska za rolę Matki w 0 beri-beri według Matki Stanisława Ignacego Witkiewicza
  2. Sebastian Konrad za rolę Fausta w Czwartej ścianie, czyli 238 próbie Fausta Michaiła Jewreinowa

Druga nagroda

  1. Agnieszka Wróblewska za rolę Małgorzaty w Czwartej ścianie, czyli 238 próbie Fausta Michała Jewreinowa
  2. Dariusz Kurzelewski za rolę Konrada w Wyzwoleniu Stanisława Wyspiańskiego

Wyróżnienia

  1. Marta Bizoń za rolę Fiokły Iwanowny w Ożenku Mikołaja Gogola
  2. Ewa Gołębiowska za rolę pani w Pokojówkach Jeana Geneta
  3. Katarzyna Herman za rolę Iriny w przedstawieniu Musztra, sztuka i życie
  4. Mariusz Kilan za rolę Lengluma w Zbrodni przy ulicy Lourcine  Eugene Labiche’a
  5. Pavel Liska za rolę Sloupa w Królu Ubu Alfreda Jarry’ego
  6. Norbert Rakowski za rolę Apolinarego Plejtusa w O beri-beri według Matki Stanisława Ignacego Witkiewicza
  7. Andrzej Szeremeta za rolę Leona w O beri-beri według Matki Stanisława Ignacego Witkiewicza

Nagroda zbiorowa
Jury przyznało nagrodę za kreację zbiorową w przedstawieniu Parady Jana Potockiego zespołowi Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (PWST Warszawa)

Skład Jury

  1. Jerzy Gruza – przewodniczący
  2. Halina Marczuk
  3. Bogdan Głuszczak
  4. Wiesław Heino