XIII Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 25-28 kwietnia 1995 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Drugi pokój Zbigniewa Herberta i Nie strój zdobi nieboszczyka – Herberta Bergera, reżyseria – Jerzy Stuhr, PWST, Kraków
  2. Opera za trzy grosze Bertolta Brechta, reżyseria – Andrzej Maria Marczewski, PWSFTviT, Łódź
  3. Grzebanie według Stanisława Ignacego Witkiewicza, scenariusz i reżyseria – Jerzy Jarocki, PWST, Kraków
  4. Czarownice z Salem Arthura Millera, reżyseria – Jan Maciejowski, PWSFTviT, Łódź
  5. Sześć postaci w poszukiwaniu autora Luigi Pirandella, reżyseria – Stanisław Nosowicz, PWST, Wrocław
  6. Odprawa posłów greckich Jana Kochanowskiego, Opowiastki o panu Cogito Zbigniewa Herberta, reżyseria – Zbigniew Zapasiewicz, PWST, Warszawa
  7. Miłość i gniew Johna Osborne’a, reżyseria – Mariusz Benoit, PWST, Warszawa

Werdykt Jury

Pierwsza nagroda

  1. Michał Żebrowski za rolę w Odprawie posłów greckich Jana Kochanowskiego, Opowiastkach o panu Cogito Zbigniewa Herberta oraz w Miłości i gniewie Johna Osborne’a
  2. Agnieszka Krukówna za rolę Elison Porter w Miłości i gniewie Johna Osborne’a

Druga nagroda

  1. Jacek Rozenek za role Antenora w Odprawie posłów greckich Jana Kochanowskiego i Opowiastkach o panu Cogito Zbigniewa Herberta
  2. Paweł Tołwiński za rolę w Grzebaniu według Stanisława Ignacego Witkiewicza

Trzecia nagroda

  1. Szymon Bobrowski za rolę w Czarownicach z Salem Arthura Millera
  2. Agnieszka Gąsiorek za rolę w Czarownicach z Salem Arthura Millera
  3. Robert Latusek za rolę w Grzebaniu według Stanisława Ignacego Witkiewicza
  4. Kinga Szymaniak za role Kasandry w Odprawie posłów greckich Jana Kochanowskiego i w Opowiastkach o panu Cogito Zbigniewa Herberta

Nagroda zespołowa
Nagrodę zespołową (rejestracja i emisja w Teatrze Telewizji TVP) otrzymali wykonawcy Miłości i gniewu Johna Osborne’a

Skład Jury

  1. Michał Pawlicki – przewodniczący
  2. Halina Marczuk
  3. Janusz Degler
  4. Henryk Kluba
  5. Jerzy Koenig
  6. Rudolf Zioło