XIV Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 23-27 kwietnia 1996 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Kabaret modernistyczny na podstawie tekstów Michała Bałuckiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza i Witolda Gombrowicza, reżyseria – Wiesław Komasa, PWST, Warszawa
  2. Shakespeare Sceny reżyseria – Jan Maciejowski, PWST, Wrocław
  3. Wilki i owce Aleksandra Ostrowskiego, reżyseria – Jan Peszek, PWST, Kraków
  4. Dwie blizny według Aleksandra Fredry, reżyseria – Ewa Mirowska, PWSFTviT, Łódź
  5. Płatonow Wiśniowy – Płatonow Oliwkowy według Antoniego Czechowa, reżyseria – Krystian Lupa, PWST, Kraków
  6. Dom kobiet według Zofii Nałkowskiej, reżyseria – Michał Pawlicki, PWSFTviT, Łódź
  7. Białe małżeństwo Tadeusza Różewicza, reżyseria – Andrzej Rozhin, PWSFTviT, Łódź
  8. Szalony dzień według Wesela Figara Pierre Beaumarchaise’go, reżyseria – Waldemar Śmigasiewicz, PWST, Warszawa
  9. Królik, królik – według Coline Serreau, reżyseria – Eugeniusz Korin, PWST, Wrocław

Werdykt Jury

Werdykt Jury I
Pierwsza nagroda
– Kinga Preiss za rolę w spektaklu Królik, królik według Coline Serreau
Nagrody

  1. Dominika Bednarczyk
  2. Izabella Bukowska
  3. Małgorzata Gałkowska
  4. Andrzej Nawojczyk
  5. Rafał Rutkowski
  6. Monika Stasiak

Wyróżnienia

  1. Waldemar Barwiński
  2. Anna Dąbkowska
  3. Joanna Domańska
  4. Katarzyna Godlewska
  5. Wojciech Kalarus
  6. Michał Konarski
  7. Cezary Kosiński
  8. Małgorzata Lewińska-Feusette,
  9. Milena Lisiecka
  10. Beatrycze Łukaszewska
  11. Paweł Pabisiak
  12. Marcin Perchuć
  13. Maria Peszek
  14. Katarzyna Sobczak
  15. Marzenna Zając
  16. Michał Zieliński

Werdykt Jury II
Nagroda główna dla Kingi Preiss za rolę w przedstawieniu Królik, królik według Coline Serreau
Wyróżnienie dla Waldemara Berwińskiego za role Fikalskiego w przedstawieniu Kabaret modernistyczny i Axela w Zabawie z ogniem.

Skład Jury

Jury I

  1. Edward Linde-Lubaszenko – przewodniczący
  2. Halina Marczuk
  3. Jarosław Gajewski
  4. Bogusław Kierc
  5. Waldemar Wilhelm

Jury II

  1. Tomasz Konina
  2. Jan Hryniak
  3. Iwona Kempa
  4. Krzysztof Papis