XV Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 22-26 kwietnia 1997 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Yoko świętuje rocznicę Rolanda Topora, reżyseria – Piotr Cieplak, AT, Warszawa
  2. Antygona Helmuta Kajzara, reżyseria – Bożena Suchocka – Kozakiewicz, AT, Warszawa
  3. Iwona, księżniczka Burgunda Witolda Gombrowicza, reżyseria – Jan Peszek, PWST, Kraków
  4. Tak jest, jak się państwu zdaje Luigiego Pirandella, reżyseria – Bogdan Hussakowski, PWST, Kraków
  5. Fircyk w zalotach Franciszka Zabłockiego, reżyseria – Krzysztof Kuliński, PWST, Wrocław
  6. Romulus Wielki Friedricha Durrenmatta, reżyseria – Krzesisława Dubielówna i Andrzej Hrydzewicz, PWST, Wrocław
  7. Balladyna Juliusza Słowackiego, reżyseria – Rafał Sabara, PWSFTviT, Łódź
  8. Z Różewicza dyplom, reżyseria – Zbigniew Brzoza, PWSFTviT, Łódź

Spektakl pozakonkursowy

Babiniec – adaptacja opowiadań Antoniego Czechowa, reżyseria zbiorowa pod opieką prof. Mikołaja Grabowskiego, PWST, Kraków

Werdykt Jury

Werdykt Jury I

Pierwsza nagroda

  1. Olga Borys za rolę Aliny w Balladynie Juliusza Słowackiego
  2. Mariusz Drężek za rolę Fircyka w Fircyku w zalotach Franciszka Zabłockiego

Druga nagroda

  1. Monika Krzywkowska za rolę Matki w Joko świętuje rocznicę Rolanda Topora
  2. Olga Długońska za rolę Klarysy w Fircyku w zalotach Franciszka Zabłockiego
  3. Diana Pasikowska za rolę w spektaklu Z Różewicza
  4. Ewa Wiśniewska za rolę Skierki w Balladynie Juliusza Słowackiego
  5. Grzegorz Wojdon za rolę Romulusa w Romulusie Wielkim Friedricha Dürrenmatta
  6. Adam Woronowicz za role Pana Tona w Joko świętuje rocznicę Rolanda Topora i Tejrezjasza w Antygonie Helmuta Kajzara

Nagroda zespołowa
za spektakl Z Różewicza. Dyplom dla studentów Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi.

Wyróżnienie
dla Rafała Sabary, studenta Wydziału Reżyserii Teatralnej AT w Warszawie za współczesną i poetycką inscenizację Balladyny Juliusza Słowackiego

Werdykt Jury II

Wyróżnienia

  1. Monika Chomicka za role Pani Froli w Tak jest, jak się państwu zdaje Luigi Pirandella
  2. Sebastian Nietupski za rolę Grabca w Balladynie Juliusza Słowackiego
  3. Tomasz Karolak za rolę Prefekta w Tak jest, jak się państwu zdaje Luigi Pirandella
  4. Andrzej Konopka za rolę Szambelana w Iwonie księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza
  5. Monika Krzywkowska za role Matki w Joko świętuje rocznicę Rolanda Topora
  6. Ewa Wiśniewska za rolę Skierki w Balladynie Juliusza Słowackiego
  7. Grzegorz Wojdon za rolę Romulusa w Romulusie Wielkim Friedricha Dürrenmatta
  8. Adam Woronowicz za role Pana Tona w Joko świętuje rocznicę Rolanda Topora

Wyróżnienie dla Michała Litwińca za muzykę i akompaniament do Antygony w wykonaniu studentów AT w Warszawie

Werdykt Jury I i Jury II

Grand Prix dla Urszuli Gryczewskiej za rolę Balladyny w Balladynie Juliusza Słowackiego oraz za udział w przedstawieniu Z Różewicza. Dyplom

Skład Jury

Jury I

  1. Jan Machulski – przewodniczący
  2. Aleksandra Górska
  3. Eugeniusz Korin
  4. Edward Linde – Lubaszenko
  5. Wojciech Misiak – sekretarz Jury

Jury II

  1. Bartosz Zaczykiewicz – przewodniczący
  2. Konrad Dworakowski
  3. Adam Guziński
  4. Piotr Kuciński
  5. Sławomir Smoczyński