XVI Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 21-25 kwietnia 1998 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. W małym dworku Stanisława Ignacego Witkiewicza, reżyseria – Jan Englert, AT, Warszawa
  2. Człowiek to coś więcej niż żarcie – scenariusz oparty na utworach Antoniego Czechowa, maksyma Gorkiego, Aleksandra Ostrowskiego, reżyseria – Mariusz Benoit, AT,Warszawa
  3. Albośmy to jacy tacy… czyli niedokończone Wesele Stanisława Wyspiańskiego, reżyseria – Maja Komorowska, AT, Warszawa
  4. Igraszki z diabłem Jana Drdy, reżyseria – Teresa Sawicka, PWST Wrocław
  5. Romeo i Julia Wiliama Szekspira, reżyseria – Piotr Kruszczyński, PWST, Wrocław
  6. Ryszard III Wiliama Szekspira, reżyseria – Maciej Fugas, PWST, Kraków
  7. Trzy siostry Antoniego Czechowa, reżyseria – Krystian Lupa, PWST, Kraków
  8. Samobójca Mikołaja Erdmana, reżyseria – Jerzy Trela, PWST, Kraków
  9. Choroba młodości Ferdynanda Brücknera, reżyseria – Grzegorz Wiśniewski, PWSFTviT, Łódź
  10. Letnicy Maksyma Gorkiego, reżyseria – Jacek Orłowski, PWSFTviT, Łódź
  11. Tramwaj zwany pożądaniem Tennessy’ego Williamsa, reżyseria – Mariusz Grzegorzek, PWSFTviT, Łódź

Werdykt Jury

Werdykt Jury I

Pierwsza nagroda

Sonia Bohosiewicz za rolę Serafiny w Samobójcy Mikołaja Erdmana

Druga nagroda

  1. Dariusz Taraszkiewicz za rolę Solonego w Trzech siostrach Antoniego Czechowa
  2. Mariusz Słupiński za rolę Mitch w Tramwaju zwanym pożądaniem Tennessy’ego Willamsa

Wyróżnienia

  1. Monika Badowska za rolę Stelli w Tramwaju zwanym pożądaniem Tennessy’ego Williamsa
  2. Anna Grygorcewicz za rolę Kasi w Igraszkach z diabłem Jana Drdy
  3. Joanna Kwiatkowska – Zduń za rolę Maszy w Trzech siostrach Antoniego Czechowa
  4. Barbara Kałużna za rolę Soni w spektaklu Człowiek to coś więcej niż żarcie
  5. Dominik Łoś za rolę Kozdronia w W małym dworku Stanisława Ignacego Witkiewicza
  6. Rafał Luboś za rolę Omnimora w Igraszkach z diabłem Jana Drdy

Nagrody Wojewody Łódzkiego

  1. Agnieszka Dygant za rolę Julii w Letnikach Maksyma Gorkiego
  2. 2.     Jan Mancewicz za rolę Ojca Scholastyka w Igraszkach z diabłem Jana Drdy

Nagrody Prezesa ZASP-u

  1. Marcin Przybylski za rolę Jęzorego w W małym dworku Stanisława Ignacego Witkiewicza
  2. Rafał Szałajka za rolę Lucjusza w Igraszkach z diabłem Jana Drdy

Nagrody Radia Łódź

  1. Marta Neumann za rolę Blanche w Tramwaju zwanym pożądaniem Tennessy’ego Williamsa
  2. Dorota Gorjainow za rolę Marii w Chorobie młodości Ferdynanda Brücknera

Werdykt Jury II

Wyróżnienie specjalne dla Marty Neumann za rolę Blanche w Tramwaju zwanym pożądaniem Tennessy’ego Williamsa

Wyróżnienia

  1. Monika Badowska za rolę Stelli w w Tramwaju zwanym pożądaniem Tennessy’ego Williamsa
  2. Soni Bohosiewicz za role Małgorzaty w Ryszardzie III Williama Szekspira i Serafiny w Samobójcy Mikołaja Erdmana
  3. Grzegorz Falkowski za rolę Ryszarda III w Ryszardzie III Williama Szekspoira
  4. Joanna Kwiatkowska-Zdun za rolę Maszy w Trzech siostrach Antoniego Czechowa
  5. Łukasz Lewandowski za rolę Wujaszka Wani w przedstawieniu Człowiek to coś więcej niż żarcie
  6. Łukasz Nowicki za rolę Czebutykina w Trzech siostrach Antoniego Czechowa
  7. Dariusz Toczek za rolę Podsiekalnikowa w Samobójcy Mikołaja Erdmana

Werdykt Jury I i II

Grand Prix dla Dariusza Toczka za rolę Podsiekalnikowa w Samobójcy Mikołaja Erdmana

 

Skład Jury

Jury I

  1. Izabela Olszewska – przewodnicząca
  2. Zbigniew Brzoza
  3. Jerzy Scheybal
  4. Maciej Wojtyszko
  5. Wojciech Misiak

Jury II

  1. Bartosz Szydłowski – przewodniczący
  2. Justyna Celeda
  3. Paweł Kamiński
  4. Magdalena Siemańczyk
  5. Wojciech Pilarski