XVII Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 26-30 kwietnia 1999 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Śluby panieńskie Aleksandra Fredry, reżyseria – Jan Machulski, PWSFTviT, Łódź
  2. Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości Brada Frasera, reżyseria – Jan Maciejowski, PWSFTviT, Łódź
  3. Marchołt Romana Branstettera, reżyseria – Anna Seniuk, AT, Warszawa
  4. Fragmenty z Szekspira, reżyseria – Maciej Wojtyszko, AT, Warszawa
  5. Wesele u drobnomieszczan Bertolta Brechta, reżyseria – Tadeusz Bradecki, PWST, Warszawa
  6. Pułapka Tadeusza Różewicza, reżyseria – Paweł Miśkiewicz, PWST, Kraków
  7. Ożenek Mikołaja Gogola, reżyseria – Iga Mayr, PWST, Wrocław
  8. Żywot Józefa Mikołaja Reja, opracowanie i reżyseria – Krzesisława Dubiel

Werdykt Jury

Pierwsza nagroda
Tomasz Tyndyk za role Dawida w Niezydentyfikowanych szczątkach ludzkich Brada Frasera

Druga nagroda
Wojciech Błach za rolę Ojca w Pułapce Tadeusza Różewicza

Trzecia nagroda
Marta Waldera za rolę Zefiry w Żywocie Józefa Mikołaja Reja i Fiokły w Ożenku Mikołaja Gogola

Wyróżnienia

  1. Anna Gajewska za rolę we Fragmentach z Szekspira
  2. Kacper Kruszewski za rolę we Fragmentach z Szekspira
  3. Kyoo-Ho Moon za rolę Lucyfera w Żywocie Józefa Mikołaja Reja
  4. Katarzyna Michalska za rolę Jerri w Niezydentyfikowanych szczątkach ludzkich Brada Frasera
  5. Marcin Witkowski za rolę Przyjaciela w Weselu u drobnomieszczan Bertolta Brechta

Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi
za najlepszy spektakl – Żywot Józefa – w wykonaniu studentów PWST Wrocław

Wyróżnienia Prezydenta Miasta Łodzi

  1. Anita Janci za rolę Candy w Niezydentyfikowanych szczątkach ludzkich  Brada Frasera
  2. Paulina Kinaszewska za rolę we Fragmentach z Szekspira

Nagroda Prezesa ZASP-u
Magdalena Walach za rolę Grety w Pułapce Tadeusza Różewicza

Skład Jury

  1. Waldemar Zawodziński
  2. Aleksandra Górska
  3. Agnieszka Mandat
  4. Aleksander Bednarz
  5. Janusz Degler
  6. Wojciech Misiak
  7. Justyna Celeda
  8. Aldona Figura
  9. Monika Powalisz