XVIII Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 14-18 kwietnia 2000 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Dom Bernarda Alby Federico Garcia Lorki, reżyseria – Józef Jasielski, PWSFTv iT, Łódź
  2. Długi świąteczny obiad Thorntona Wildera, reżyseria – Waldemar Wilhelm, PWSFTviT, Łódź
  3.  Dziady, zbliżenia – według Adama Mickiewicza, adaptacja i reżyseria – Maciej Prus, AT, Warszawa
  4. Dwaj panowie z Werony Williama Szekspira, reżyseria – Piotr Cieplak, AT, Warszawa
  5. Letnicy cz. I, Letnicy cz. II Maksyma Gorkiego, opieka pedagogiczna i scenografia – Krystian Lupa, PWST, Kraków
  6. Rodzina Totów Istvana Örkeny’ego, reżyseria – Krzysztof Dracz, PWST, Wrocław
  7. Sen nocy letniej Williama Szekspira, opracowanie tekstu i prowadzenie – Krzesisława Dubiel, PWST, Wrocław

Werdykt Jury

Pierwsza nagroda
Grzegorz Małecki za role Gustawa-Konrada w Dziadach Adama Mickiewicza oraz Sługi Piskorza w Dwóch panach z Werony Williama Szekspira

Druga nagroda

  1. Sandra Korzeniak za rolę Warwary w Letnikach Maksyma Gorkiego
  2. Piotr Łukawski za role Tota w Rodzinie Totów Istvana Örkeny’ego i Pigwy w Śnie nocy letniej Williama Szekspira

Trzecia nagroda
Natalia Strzelecka za rolę Adeli w Domu Bernarda Alby Federico Garcia Lorki

Wyróżnienia

  1. Agnieszka Kwietniowska za rolę Żony Tota Rodzinie Totów Istvana Örkeny’ego i Heleny w Śnie nocy letniej Williama Szekspira
  2. Anna Kozak za rolę Marii Lwowny w Letnikach Maksyma Gorkiego
  3. Małgorzata Lipmann za role Dziewczyny w Dziadach Adama Mickiewicza i Przewodnika w Dwóch panach z Werony Williama Szekspira
  4. Magdalena Maciejewska za role Dziewczyny w Dziadach Adama Mickiewicza i Sylwii w Dwóch panach z Werony Williama Szekspira
  5. Jakub Papuga za role Mistrza Denko w Śnie nocy letniej Williama Szekspira i Sąsiada w Rodzinie Totów Istvana Örkeny’ego
  6. Michał Paszczyk za rolę Cichego w Śnie nocy letniej Williama Szekspira
  7. Łukasz Simlat za rolę Księdza Piotra w Dziadach Adama Mickiewicza
  8. Iwona Wszołek za rolę Marii Lwowny w Letnikach Maksyma Gorkiego

Nagroda Prezesa ZASP-u
Piotr Rękawik za rolę Basowa w Letnikach Maksyma Gorkiego

Skład Jury

  1. Ignacy Gogolewski
  2. Eugeniusz Korin
  3. Jarosław Kilian
  4. Radosław Piwowarski
  5. Wojciech Misiak