XX Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 20-24 marca 2002 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Kubuś Fatalista i jego pan Milana Kundery, reżyseria – Jerzy Stuhr, PWST Kraków
  2. Trzeci akt według Szewców Stanisława Ignacego Witkiewicza,scenariusz, reżyseria i opieka pedagogiczna – Jerzy Jarocki, PWST Kraków
  3. Wesele Stanisława Wyspiańskiego, reżyseria i opieka pedagogiczna – Jerzy Trela, PWST Kraków
  4. Sen nocy letniej Williama Szekspira, reżyseria – Jan Englert, AT Warszawa
  5. A wódki nie starczy według Idioty Muzy Pawłowej, Gorących uczuć Ilii Ilfa i Eugeniusza Pietrowa oraz Zbrodni i kary Michała Zoszczenki, scenariusz i reżyseria – Tomasz Grochoczyński i Cezary Morawski, AT Warszawa
  6. Love Andrzeja Strzeleckiego, reżyseria – Andrzej Srzelecki, AT Warszawa
  7. Letnicy Maksyma Gorkiego, reżyseria – Bożena Baranowska, PWST Wrocław
  8. Burza i po burzy Williama Szekspira, reżyseria – Andrzej Makowiecki,PWST Wrocław
  9. Księżniczka na opak wywrócona Pedra Calderona de la Barca, reżyseria – Remigiusz Brzyk, PWST Wrocław
  10. Zabawa z ogniem Augusta Strindberga, reżyseria – Emil Graffman, PWSFTviT Łódź
  11. subUrbia Erica Bogosiana, reżyseria – Tomasz Hynek, PWSFTviT Łódź
  12. Popcorn Bena Eltona, reżyseria – Jan Maciejowski, PWSFTviT Łódź

Spektakle pozakonkursowe

  1. Niedźwiedź, Oświadczyny Antoniego Czechowa, reżyseria i opieka pedagogiczna – Agnieszka Mandat, PWST Kraków
  2. Rock kobiet, scenariusz i kierownictwo muzyczne – Janusz Grzywacz PWST Kraków
  3. Ćwiczenia stylistyczne z Wesela Stanisława Wyspiańskiego, opieka artystyczna – Andrzej Makowiecki, PWST Wrocław
  4. Clapham Junction,projekt Marcina Brzozowskiego, PWSFTviT Łódź
  5. Pokojówki Jeana Geneta, reżyseria – Mateusz Dymek, PWSFTviT Łódź
  6. Technika punktu świetlnego Philipa Dimitri Gallasa, reżyseria – Marcin Brzozowski, Piotr Szrajber, Grzegorz Stosz,PWSFTviT Łódź

Werdykt Jury

  • Trzy równorzędne nagrody aktorskie
    1. Krzysztof Czeczot za rolę Wayna w Popcornie Bena Eltona oraz Normana w subUrbia Erica Bogosiana
    2. Julia Krynke za rolę Gilety w sztuce Księżniczka na opak wywrócona Pedra Calderona de la Barca oraz Kaleri w Letnikach Maksyma Gorkiego
    3. Wojciech Solarz za rolę w przedstawieniu A wódki nie starczy oraz za rolę Podszewki w Śnie nocy letniej Williama Szekspira
  • Siedem równorzędnych wyróżnień
    1. Jacek Jonica za rolę Sajetana w przedstawieniu Trzeci akt według Szewców Stanisława Ignacego Witkiewicza
    2. Klaudiusz Kaufman za rolę w przedstawieniu A wódki nie starczy, Lizandra w Śnie nocy letniej Williama Szekspira oraz w Love Andrzeja Strzeleckiego
    3. Dominika Knapik za rolę Oberżystki w przedstawieniu Kubuś Fatalista i jego Pan Milana Kundery oraz Maryny w Weselu Stanisława Wyspiańskiego
    4. Leszek Lichota za rolę w przedstawieniu A wódki nie starczy, Tezeusza w Śnie nocy letniej Williama Szekspira oraz w Love Andrzeja Strzeleckiego
    5. Piotr Łukaszczyk za rolę w przedstawieniu A wódki nie starczy, Kloca w Śnie nocy letniej Williama Szekspira oraz w przedstawieniu Love Andrzeja Strzeleckiego
    6. Magdalena Margulewicz za rolę Bee-Bee w sztuce subUrbia oraz Brooke w sztuce Popcorn Bena Eltona
    7. ukasz Pawłowski za rolę Własa w Letnikach Maksyma Gorkiego
  • Jury postanowiło nie przyznać nagrody Grand Prix za wybitną rolę w repertuarze klasycznym.
  • Nagrody ufundowane przez Prezesa ZASP-u, pana Kazimierza Kaczora
    • za rolę żeńską – Joanna Kupińska za rolę Scout w sztuce Popcorn Bena Eltona
    • za rolę męską – Jarosław Ciołek za rolę Perote w sztuce Księżniczka na opak wywrócona Pedra Calderona de la Barca
  • Wyróżnienia ufundowane przez Prezydenta Miasta Łodzi, pana dr Krzysztofa Panasa
    • Michał Majnicz za rolę Kubusia w spektaklu Kubuś Fatalista i jego Pan Milana Kundery
    • Michała Michalskiego za rolę Jeffa w sztuce subUrbia Erica Bogosiana
  • Nagrody ufundowane przez prezesa firmy OPUS FILM, pana Piotra Dzięcioła
    • Aneta Teodorczuk za rolę w przedstawieniu A wódki nie starczy oraz w Love Andrzeja Strzeleckiego
    • Marcin Kwaśny za rolę Demetriusza w sztuce Sen nocy letniej Williama Szekspira oraz rolę w przedstawieniu Love Andrzeja Strzeleckiego
  • Nagrodę ufundowaną przez prezesa firmy Maytone, pana Waldemara Tkacza dla studentki wydziału aktorskiego PWSFTviT Jury przyznało Izabeli Nowakowskiej za rolę Synowej w sztuce Zabawa z ogniem Augusta Strindberga
  • Nagrodę zespołową Prezydenta Miasta Łodzi, pana dr Krzysztofa Panasa Jury przyznało PWSFTviT w Łodzi, za szczególnie rzetelne przygotowanie trzech przedstawień dyplomowych: Popcorn w reżyserii Jana Maciejowskiego, subUrbia w reżyserii Tomasza Hynka, Zabawa z ogniem w reżyserii Emila Graffmana
  • Nagrody honorowe Jury przyznało
    • Pani Agnieszce Mandat za przygotowanie przedstawienia Niedźwiedź, Oświadczyny, prezentowanego poza konkursem
    • Pani Teresie Nawrot za pracę pedagogiczną w Szkole Teatralnej Reduta – Berlin
    • Panu Robertowi Spiriczewowi za przygotowanie przedstawienia Ostatni, prezentowanego poza konkursem

Skład Jury

  • Kazimierz Braun – przewodniczący
  • Anna Augustynowicz
  • Janusz Degler
  • Violetta Laszczka
  • Maciej Prus