XXII Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 22-26 marca 2004 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Zabawy na podwórku Edny Mazya, reżyseria – Paweł Miśkiewicz, PWST, Wrocław
  2. W piątek wieczorem Williama Russela, reżyseria – Agnieszka Glińska, AT, Warszawa
  3. Villa dei misteri, scenariusz i reżyseria – Piotr Cieplak, PWST, Kraków
  4. Stworzenia sceniczne April de Angelis, reżyseria – Justyna Celeda, PWSFTv iT, Łódź
  5. Tajemna ekstaza Davida Hare, reżyseria – Mariusz Grzegorzek, PWSFTviT, Łódź
  6. Księżniczka na opak wywrócona Pedro Calderona de la Barca, reżyseria – Anna Seniuk, AT, Warszawa
  7. Nierządy według Balkonu Jeana Geneta, adaptacja tekstu i reżyseria – Agata Duda – Gracz, PWST, Kraków
  8. Geza – dzieciak Janosa Haya, reżyseria – Zbigniew Brzoza i studenci Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi
  9. Uroczystość Thomasa Vinterberga i Morgensa Rukowa, reżyseria – Krzysztof Dracz, PWST, Wrocław
  10. Iwona, księżniczka Burgunda Witolda Gombrowicza, reżyseria – Zbigniew Zapasiewicz, AT,Warszawa

 

Spektakle pozakonkursowe

  1. Trzy siostry. Ćwiczenia z Czechowa Antoniego Czechowa, reżyseria – Paweł Miśkiewicz, PWST, Kraków
  2. Geniusz i przestępstwo Georga F. Walkera, reżyseria – Walter D. Asmus, Hochschule fűr Musik und Theater Hannover (Niemcy)
  3. Argentina. La cameriera brillante Carlo Goldoniego, reżyseria – Peter Gruber, Universitat fűr Musik und Darstellende Kunst Graz (Austria)
  4. Zielona gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, reżyseria i układ tekstów Marta Stebnicka, PWST, Kraków

Werdykt Jury

Grand Prix
nagroda Ministra Kultury – Wojciech Zieliński za role Gezy w Geza – dzieciak Janosa Haya oraz Irwina w  Tajemnej ekstazie Davida Hare’a

Nagroda Ministra Kultury
Anna Ilczuk za rolę Dvori w przedstawieniu Zabawy na podwórku Edny Mazya

Nagroda Urzędu Miasta Łodzi
Wojciech Mecwaldowski za rolę Christiana w Uroczystości Thomasa Vinterberga i Morgensa Rukowa

Nagroda zespołowa ufundowana przez Urząd Miasta Łodzi
aktorzy przedstawień Zabawy na podwórku  Edny Mazya oraz Uroczystość Thomasa Vinterberga i Morgensa Rukowa z PWST we Wrocławiu

Jury przyznało nagrody ufundowane przez sponsorów:
–         nagrodę ufundowaną przez Grupę Atlas otrzymuje Elisabeth Duda za rolę Vizike w przedstawieniu Geza – dzieciak Janosa Hay’a
–         nagrodę ufundowaną przez Grupę Atlas otrzymuje Ewa Łukasiewicz za rolę Isobel w przedstawieniu Tajemna ekstaza Davida Hare’a
–         nagrodę ufundowaną przez panią Małgorzatę Badowską otrzymuje Cezary Iber za rolę Szmulika w przedstawieniu Zabawy na podwórku  Edny Mazya
–         nagrodę ufundowaną przez panią Małgorzatę Badowską otrzymuje Monika Obara za rolę Pani Rozsiki w przedstawieniu Geza – dzieciak Janosa Hay’a
–         nagrodę ufundowaną przez pana Waldemara Tkacza – Firma Maytone otrzymuje Marta Ojrzyńska za rolę Klaczy w przedstawieniu Nierządy według Jeana Geneta
–         nagrodę ufundowaną przez Telewizję Toya otrzymują aktorzy z PWST w Krakowie za dyscyplinę i skupienie w wykonywaniu zadań w spektaklu dyplomowym Villa dei misteri

Nagroda publiczności
ufundowana przez Łódzkie Zakłady Energetyczne
–         za najbardziej „elektryzującą” rolę żeńską – Monika Obara
–         za najbardziej „elektryzującą” rolę męską – Wojciech Zieliński

 

Skład Jury

  1. Maciej Prus – przewodniczący
  2. Paweł Szkotak
  3. Jerzy Kapuściński
  4. Piotr Kruszczyński
  5. Violetta Laszczka – sekretarz