XXIV Festiwal Szkół Teatralnych

Łódź, 28 marca – 1 kwietnia 2006 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Trzy siostry Antoniego Czechowa, reżyseria Agnieszka Glińska, AT, Warszawa
  2. Iwona, Księżniczka Burgunda Witolda Gombrowicza, reżyseria Ewelina Paszke–Lowitzsch, PWST, Wrocław
  3. Wieczór trzech króli albo co chcecie Williama Szekspira, reżyseria Jerzy Stuhr, PWST, Kraków
  4. Don Juan  według Triso De Moliny i Aleksandra Puszkina, reżyseria Bożena Baranowska, PWST, Wrocław
  5. Jak wam się podoba? Las Williama Szekspira, reżyseria Jan Maciejowski, PWSFTviT, Łódź
  6. Bezimienne dzieło Stanisława Ignacego Witkiewicza, reżyseria Jan Englert, AT, Warszawa
  7. Gra snów Augusta Strindberga, reżyseria Bogdan Hussakowski, PWST, Kraków
  8. Paw królowej Doroty Masłowskiej, reżyseria Łukasz Kos, PWSFTviT, Łódź
  9. Kapelusz pełen deszczu Michaela Vincente Gazzo, reżyseria Krzysztof Globisz, PWST, Kraków
  10. Opowieści Hollywoodu Christophera Hamptona, reżyseria Maja Komorowska, AT, Warszawa
  11. Gąska Mikołaja Kolady, reż. Waldemar Śmigasiewicz, PWSFTviT, Łódź

 Spektakle pozakonkursowe

  1. Zdziczenie obyczajów pośmiertnych Bolesława Leśmiana, opieka pedagogiczna Lidia Duda PWST, Kraków
  2. Nasze miasto Thorntona Wildera, praca koła naukowego, reżyseria Agnieszka Glińska, AT, Warszawa
  3. Z Diabłem na ramieniu – Dantejski spektakl muzyczny według Boskiej Komedii Dantego Alighieri, reżyseria Rafael May Amech, PWST, Wrocław
  4. Wizja Mozarta, czyli teatr totalny Franzobel, opieka pedagogiczna Roman Gancarczyk, PWST, Kraków

 

Werdykt Jury

Najlepszy spektakl
Bezimienne dzieło Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Jana Englerta jury uznało za najlepszy spektakl Festiwalu.

Grand Prix
ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Marcin Hycnar z AT w Warszawie za wybitną osobowość sceniczną.

Dwie pierwsze równorzędne nagrody
ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Agnieszka Judycka za role Róży van der Blaast w Bezimiennym dziele  Stanisława Ignacego Witkiewicza i Nelly Mann w Opowieściach Hollywoodu  Christophera Hamptona
  • Wojciech Żołądkowicz za role Heinricha Manna w Opowieści Hollywoodu oraz Józefa Girtakaw Bezimienne dziele Stanisława Ignacego Witkiewicza

Równorzędne drugie nagrody
ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Katarzyna Anzorge za rolę Diany w Gąsce Mikołaja Kolady
  • Magdalena Członka za rolę Ałły w Gąsce Mikołaja Kolady
  • Rafał Dąbrowski za rolę Wasilija w Gąsce Mikołaja Kolady
  • Michał Filipiak za rolę Fiodora w Gąsce Mikołaja Kolady
  • Mateusz Grydlik za role Bertolta Brechta w Opowieściach Hollywoodu Christophera Hamptona oraz Fiodora Iljicza Kułygina w Trzech siostrach Antoniego Czechowa
  • Patrycja Soliman za role Maszy i Iriny w Trzech siostrach Antoniego Czechowa oraz Służącej Róży van der Blaast w Bezimiennym dziele Stanisława Ignacego Witkiewicza
  • Marietta Żukowska za rolę Nonny w Gąsce Mikołaja Kolady

Dwie nagrody specjalne Zarządu Głównego Związku Artystów Scen Polskich

  • Małgorzata Klara za role Olgi w Trzech siostrach Antoniego Czechowa i Klaudestyny de Montreuil w Bezimiennym dziele Stanisława Ignacego Witkiewicza
  • Paweł Paprocki za rolę Ödöna von Horvàtha w Opowieściach Hollywoodu Christophera Hamptona

Wyróżnienia
ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Monika Fronczek za rolę Iwony w przedstawieniu Iwonie księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza
  • Rafał Kosowski za rolę Wasilija Wasilewicza Solonego w Trzech siostrach Antoniego Czechowa
  • Marcin Piejaś za rolę Szambelana w Iwonie księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza
  • Krzysztof Wrona za rolę Sir Andrzeja Chudogęby w Wieczorze Trzech Króli albo co chcecie Wiliama Szekspira

Wyróżnienie firmy Maytone przyznane przez Jury
Piotr Rogucki za rolę Błazna w Wieczorze Trzech Króli albo co chcecie Wiliama Szekspira

Wyróżnienie za najbardziej organiczną grę aktorską ufundowane przez Panią Teresę Nawrot ze Szkoły Reduta Berlin Jury
Marcin Hycnar z AT w Warszawie

Nagroda zespołowa
ufundowana przez Prezydenta Miasta Łodzi przyznana przez Jury
za spektakl Paw Królowej Doroty Masłowskiej studentom Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Nagroda publiczności
ufundowana przez Łódzkie Zakłady Energetyczne
–         za najbardziej elektryzującą rolę żeńską otrzymuje Jadwiga Wianecka z PWSFTviT w Łodzi
–         za najbardziej elektryzująca rolę męską otrzymuje Marcin Hycnar z AT w Warszawie

Nagroda dla największej indywidualności Festiwalu ufundowana przez dziennikarzy łódzkich mediów
Marcin Hycnar z Akademii Teatralnej w Warszawie

Nagroda redakcji Gazety Festiwalowej TUPOT i studentów teatrologii
Marcin Hycnar z Akademii Teatralnej w Warszawie

Piotr Kruszczyński, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu zaprasza spektakle Gąska oraz Paw Królowej z PWSFTviT w Łodzi na Festiwal Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne, który odbędzie się w listopadzie bieżącego 2006 roku. Teatr zapewnia przejazd i pobyt.

 

Skład Jury

  1. Izabella Cywińska – przewodnicząca
  2. Agnieszka Celeda
  3. Katarzyna Deszcz
  4. Piotr Kruszczyński
  5. Violetta Laszczka – sekretarz Jury