IV Ogólnopolski Przegląd

Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych
Łódź, 12-19 kwietnia 1986 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  • Ich czworo Gabrieli Zapolskiej, reżyseria – Andrzej Łapicki, PWST Warszawa
  • Maria i Woyzeck według Georga Büchnera, reżyseria – Adam Hanuszkiewicz, PWSFTviT Łódź
  • Przy stole Antoniego Czechowa, reżyseria – Maja Komorowska, PWST Warszawa
  • Czerwony kogut leci wprost do nieba według Miodraga Bulatovića, reżyseria – Eugeniusz Korin, PWST Wrocław
  • Edward II Christophera Marlowe’a, reżyseria – Jan Błeszyński, PWST Kraków
  • Wieczór Trzech Króli Williama Szekspira, reżyseria – Halina Gryglaszewska, PWST Kraków
  • Niewiarygodne przygody Koziołka Matołka według Kornela Makuszyńskiego, reżyseria – Waldemar Śmigasiewicz, PWST Kraków
  • Księżniczka Turandot Carla Gozziego, reżyseria – Dariusz Miłkowski, PWST Wrocław
  • Ballady o ostatnich według Maksyma Gorkiego, reżyseria – Eugeniusz Korin, PWSFTviT Łódź

Skład Jury

  • Alina Obidniak – przewodnicząca
  • Katarzyna Jasińska
  • Krzysztof Miklaszewski
  • Andrzej Multanowski
  • Antoni Pszoniak
  • Konstanty Puzyna

Werdykt Jury

Honorowa Nagroda Zespołowa za spektakl pozakonkursowy Przy stole Antoniego Czechowa

Wyróżnienia indywidualne:

  1. Maria Duda za rolę Violi w Wieczorze Trzech Króli Williama Szekspira i udział w Niewiarygodnychprzygodach Koziołka Matołka wg Kornela Makuszyńskiego
  2. Andrzej Niemirski za rolę Błazna w Księżniczce Turandot Carla Gozziego
  3. Katarzyna Pawlak za rolę Zofii w Balladach o ostatnich według Maksyma Gorkiego
  4. Piotr Polk za rolę Błazna Muzykalnego w Marii i Woyzecku Georga Büchnera i Piotra w Balladach o ostatnich według Maksyma Gorkiego
  5. Piort Rzymyszkiewicz za rolę Woyzecka w Marii i Woyzecku Georga Büchnera i Kotwiczy w Balladach o ostatnich według Maksyma Gorkiego
  6. Piort Siejka za rolę Kapitana w Marii i Woyzecku Georga Büchnera i Igora w Balladach o ostatnichwedług Maksyma Gorkiego
  7. Grzegorz Sikora za rolę Chudogęby w Wieczorze Trzech Króli Williama Szekspira
  8. Ildefons Stachowiak za rolę Ilii w Czerwony kogut leci wprost do nieba Miodraga Bulatovica
  9. Hanna Wrycza za rolę Weroniki w Balladach o ostatnich według Maksyma Gorkiego
  10. Andrzej Zieliński za rolę Tobiasza Czkawki w Wieczorze Trzech Króli Williama Szekspira
  11. Mariusz Żaba za rolę Malwolia w Wieczorze Trzech Króli Williama Szekspira i udział w Niewiarygodnych przygodach Koziołka Matołka wg Kornela Makuszyńskiego