VI Ogólnopolski Przegląd

Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych
Łódź, 6-11 kwietnia 1988 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Samobójca Mikołaja Erdmana, reżyseria – Jerzy Jarocki, PWST Kraków
  2. Czyste szaleństwo, reżyseria – Jan Englert, PWST Warszawa
  3. Szkarłatna wyspa Michała Bułhakowa, reżyseria – Maciej Prus, PWSFTviT Łódź
  4. Panna Julia Augusta Strindberga, reżyseria – Iga Mayr, PWST Wrocław
  5. Sen nocy letniej Williama Szekspira, reżyseria – Waldemar Zawodziński, PWST Wrocław
  6. Iwona księżniczka Burgunda Witolda Gombrowicza, reżyseria – Jerzy Stuhr, PWST Kraków
  7. Następnym razem zaśpiewam dla ciebie Jamesa Saundersa, reżyseria – Michał Pawlicki, PWSTTviT Łódź
  8. Osiem dni tygodnia, reżyseria – Krzysztof Zalewski, PWST Warszawa

Werdykt Jury

  • Nagrody
    1.  Ewa Guryn za rolę Anusi i Marianny w Czystym szaleństwie
    2.  Małgorzata Hajewska-Krzysztofik za rolę Królowej Małgorzaty w Iwonie księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza
    3.  Małgorzata Pieńkowska za rolę w Czystym szaleństwie
    4.  Dorota Segda za rolę Maszy w Samobójcy Mikołaja Erdmana
    5.  Katarzyna Węglicka za rolę Lizzi w Następnym razem zaśpiewam dla ciebie Saundersa
    6.  Dariusz Dróżdż za rolę Szambelana w Iwonie księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza
    7.  Grzegorz Emanuel za rolę Dusta w Następnym razem zaśpiewam dla ciebie Saundersa
    8.  Zbigniew Konopka za rolę Łatki i Abłoputo w Czystym szaleństwie
    9.  Dariusz Kordek za rolę Kacpra i Leondera w Czystym szaleństwie
    10.  Piotr Kozłowski za rolę Erasta, Szambelana i Papkina w Czystym szaleństwie
  • Wyróżnienia
    1. Aleksandra Konieczna za rolę Agatki i Kasandry w Czystym szaleństwie
    2.  Beata Rakowska za rolę Krystyny w Pannie Julii Augusta Strindberga
    3. Roman Garncarczyk za epizod Walentego w Iwonie księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza
    4. Jarosław Gruda za rolę Dyrektora Teatru Gienadija Panfiłowa w Szkarłatnej wyspie Michała Bułhakowa
    5. Mirosław Kropielnicki za rolę Jana w Pannie Julii Augusta Strindberga
  • Honorowa nagroda
    za przedstawienie Osiem dni tygodnia za kreację zbiorową w spektaklu muzycznym o wyjątkowym stopniu trudności wokalnych