VII Ogólnopolski Przegląd

Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych
Łódź, 3-9 kwietnia 1989 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Bracia (wersja I i II) według Fiodora Dostojewskiego,
    reżyseria – Krystian Lupa, PWST Kraków
  2. Sen nocy letniej Williama Szekspira,
    reżyseria – Bogdan Hussakowski, PWST Kraków
  3. Sześć postaci w poszukiwaniu autora Luigiego Pirandella,
    reżyseria – Jan Zdrojewski, PWSFTviT Łódź
  4. Sen z powiek według Snu nocy letniej Williama Szekspira i Wesele u drobnomieszczan Bertolta Brechta,
    reżyseria – Piotr Cieślak, PWST Warszawa
  5. Muzykoterapia,
    reżyseria – Andrzej Strzelecki, PWST Warszawa
  6. Maszyna do liczenia Ericha Rice’a,
    reżyseria – Eugeniusz Korin, PWST Wrocław
  7. Villa dei misteri Helmuta Kajzara,
    reżyseria – Bogusław Kierc, PWST Wrocław
  8. Pożądanie w cieniu wiązów Eugene’a O’Neilla,
    reżyseria – W.P. Sielezniow i T. N. Anosowa ze Studium Szkoły Teatralnej przy Teatrze Małym w Moskwie

Werdykt Jury

  1. Małgorzata Rudzka za rolę Panny Młodej w Weselu u drobnomieszczan Bertolta Brechta
  2. Małgorzata Duda za rolę Żony w Weselu u drobnomieszczan Bertolta Brechta, Hipolity i Tytanii w Śnie nocy letniej Williama Szekspira oraz w Muzykoterapii
  3. Silvana Krokówna za rolę Zofii Pszczółkowskiej w Villi dei misteri Helmuta Kajzara i Pani Zero w Maszynie do liczenia Ericha Rice’a
  4. Piotr Makowski za rolę Smierdiakowa i Diabła w Braciach według Fiodora Dostojewskiego
  5. Piotr Baraniec za rolę Iwana Karamazowa w Braciach według Fiodora Dostojewskiego
  6. Agata Piotrowska za rolę Puka i Filostratesa w Śnie nocy letniej Williama Szekspira
  7. Jakub Klewicz za rolę Aloszy Karamazowa w Braciach według Fiodora Dostojewskiego
  8. Andrzej Burtak za rolę w Muzykoterapii i Przyjaciela Pana Młodego w Weselu u drobnomieszczan Bertolta Brechta
  9. Robert Chodur za rolę Brata Czapli w Villi dei misteri Helmuta Kajzara
  10. Maria Raif za rolę Katarzyny Iwanowny w Braciach według Fiodora Dostojewskiego

Skład Jury

  1. Jerzy Koenig – przewodniczący
  2. Halina Kwiatkowska
  3. Halina Marczuk
  4. Jadwiga Skupnik
  5. Wanda Szczuka
  6. Krzysztof Kucharski
  7. Jan Machulski
  8. Tadeusz Nyczek