IX Ogólnopolski Przegląd

Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych
Łódź, 6-11 kwietnia 1991 roku

Repertuar spektakli dyplomowych

  1. Non stop Show Tadeusza Różewicza, scenariusz i reżyseria – Jerzy Jarocki, PWST Kraków
  2. Co się komu w duszy gra… według Wesela Stanisława Wyspiańskiego, reżyseria – Anna Polony, PWST Kraków
  3. Nasze miasto Thorntona Wildera, reżyseria – Teresa Sawicka, PWST Wrocław
  4. Złota Różdżka na podstawie tekstów Ernesta Teodora Hoffmana i Stanisława Jakowicza, reżyseria – Jerzy Bielunas, PWST Wrocław
  5. Fredraszki według Aleksandra Fredry, reżyseria – Jan Englert, PWST Warszawa
  6. Iwona księżniczka Burgunda Witolda Gombrowicza, reżyseria – Mariusz Benoit, PWST Warszawa
  7. Ryszard III Williama Szekspira, reżyseria – Jan Maciejowski, PWSFTviT Łódź
  8. Klub Kawalerów Michała Bałuckiego, reżyseria – Marek Okopiński, PWSFTviT Łódź

 Werdykt Jury

Nagrody aktorskie

  1. Adam Biedrzycki za rolę Króla Ignacego w Iwonie księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza i Szambelana we Fredraszkach według Aleksandra Fredry
  2. Jacek Braciak za rolę Łatki we Fredraszkach według  Aleksandra Fredry
  3.  Jolanta Fraszyńska-Gonera za rolę Emilki w Naszym Mieście Thorntona Wildera
  4. Mariola Pietrek za rolę Rachel w Co się komu w duszy gra… według Wesela Stanisława Wyspiańskiego
  5. Łukasz Żurek za rolę Czepca w Co się komu w duszy gra…  według Wesela Stanisława Wyspiańskiego

Wyróżnienia

  1. Piotr Bieluch za rolę Jaśka w Co się komu w duszy gra… według Wesela Stanisława Wyspiańskiego
  2. Adam Cywka za rolę George’a Gibbsa w Naszym Mieście Thorntona Wildera
  3. Grzegorz Damięcki za rolę Michała we Fredraszkach według Aleksandra Fredry
  4. Agata Gawrońska za rolę królowej Małgorzaty w Iwonie księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza
  5. Jakub Grzegorek za rolę Buckinghama w Ryszardzie III Williama Szekspira
  6. Józef Hamkało za rolę Bobika-Sitko w Non stop Show Tadeusza Różewicza i Kaspra w Co się komu w duszy gra… według Wesela Stanisława Wyspiańskiego
  7. Halina Kosela za rolę Żony w Non stop Show Tadeusza Różewicza
  8. Dorota Sadowska za rolę Szambelanowej we Fredraszkach według Aleksandra Fredry
  9. Jacek Sut za rolę tytułową w Ryszardzie III Williama Szekspira
  10. Wojciech Szawula za rolę Mośka w Co się komu w duszy gra… według Wesela Stanisława Wyspiańskiego
  11. Bartłomiej Topa za rolę Edwarda IV i Hrabiego Richmonda w Ryszardzie III Williama Szekspira
  12. Witold Wieliński za rolę Walentego w Iwonie księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza