WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE


LAUREACI FST NA WIELKIM EKRANIE – PROJEKCJE I SPOTKANIA
17, 18, 19 maja, godz. 19:00 / Kino Szkoły Filmowej w Łodzi

Poza spektaklami teatralnymi podczas festiwalu odbędzie się cykl spotkań i projekcji LAUREACI FST NA WIELKIM EKRANIE. To spotkania z aktorami, którzy w przeszłości byli
nagrodzeni na Festiwalu Szkół Teatralnych. W tym roku Kino Szkoły Filmowej będzie miało przyjemność gościć Barbarę Wypych, Adama Woronowicza i Juliana Świeżewskiego. Będziemy rozmawiali o ich warsztacie aktorskim, zdobytym doświadczeniu i dotychczasowej drodze zawodowej. Program projekcji i spotkań:

17 maja czwartek, 19:00 Kino Szkoły Filmowej
„Kruk. Szepty słychać po zmroku” odc. 1, reż. Maciej Pieprzyca
i spotkanie z Barbarą Wypych
 
18 maja piątek, 19:00 Kino Szkoły Filmowej
„Pitbull. Ostatni pies” reż. Władysław Pasikowski
i spotkanie z Adamem Woronowiczem
 
19 maja sobota, godz. 19:00 Kino Szkoły Filmowej
„Zgoda” reż. Maciej Sobieszczański
i spotkanie z Julianem Świeżewskim

WRÓG PUBLICZNY
15 maja, wtorek, godz. 22:30 / Teatr Studyjny – Mała Scena

Słuchowisko multimedialne pod opieką artystyczną Zbigniewa Brzozy – „Wróg publiczny” Istvan Tasnadi. W obsadzie studenci Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi: Anna Bolewska, Marta Wiśniewska, Filip Warot, Kamil Rodek, Jakub Gola, Jan Łuć, Zuzanna Puławska.

PAPIEROWE KWIATY
16 maja, środa, godz. 22:30 / Teatr Studyjny – Mała Scena

Spektakl według tekstu Egona Wolffa, w reżyserii Jędrzeja Michalaka, studenta reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Na scenie dyplomanci Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi: Zuzanna Pawlak i Mateusz Więcławek.


SPOTKANIE Z MAJĄ KOMOROWSKĄ
16 maja, środa, godz. 15:00 / Szkoła Filmowa w Łodzi, Studio TV (bud. Z)

Z przyjemnością zapraszamy na otwarte dla publiczności spotkanie z wybitną aktorką filmową i teatralną, Mają Komorowską.


PROJEKCJA FILMÓW AT WARSZAWA – MILCZENIE POLSKICH OWIEC I DING DONG
I SPOTKANIE Z ICH REŻYSEREM – MACIEJEM STUHREM

18 maja, piątek, godz. 14:00 / Kino Szkoły Filmowej w Łodzi

Projekcja średniometrażowych filmów produkcji Akademii Teatralnej w Warszawie. Reżyseruje Maciej Stuhr. W obsadzie studenci Wydziału Aktorskiego Uczelni.
Po projekcji spotkanie z reżyserem.


WARSZTATY DRAMATURGICZNE DRAMAT W PROCESIE ROZWOJU
19 maja, sobota, godz. 12:00 / Szkoła Filmowa w Łodzi, Wydział Aktorski, s. H135

Po raz kolejny warsztaty DRAMAT W PROCESIE ROZWOJU będą okazją do spotkania młodych aktorów z dramatopisarzami oraz wymiany doświadczeń podczas wspólnej pracy nad scenicznym kształtem tekstu. Punktem wyjścia będzie tekst „Life is loading” Mariusza Więcka i Jerzego Wójcickiego. Warsztaty współorganizowane przez Agencję Dramatu i Teatru „ADiT” oraz Szkołę Filmową w Łodzi.


JUTRO – PIOSENKI BERTOLTA BRECHTA
20 maja, niedziela, godz. 14:00 / Teatr Nowy – Duża Sala

Piosenki Bertolta Brechta w wykonaniu studentów III roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi pod opieką Wojciecha Kościelniaka. Śpiewają: Anna Paliga „Jenny Piratka”, Robert Ratuszny „O marzeniach mówić mam”, Aleksandra Skraba „Ballada o piekielnej Lili”, Paweł Głowaty „Jutro zawsze będzie jutro”, Ksenia Tchórzko „Surabaya Johnny”, Jan Hrynkiewicz i Kamil Rodek „Pieśń o ośmiu słoniach pana Chin”. Akompaniament: Marcin Janiszewski.