Wawrzyniec Kostrzewski

Reżyser, scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończył także Polonistykę na UW oraz szkołę filmową AFiT. Reżyserował m.in. w Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrze Imka, Collegium Nobillium w Warszawie. W Teatrze Dramatycznym w Warszawie zrealizował m.in. „Rzecz o banalności miłości”, „Wizytę starszej pani” i „Króla Leara”. Jest autorem i reżyserem sztuk dla młodzieży „Dopalacze. Siedem stopni donikąd” oraz „Wszechmocni w sieci” granych w Teatrze Kamienica w Warszawie i pokazywanych w całej Polsce w ramach walki z uzależnieniami i cyberprzemocą. W 2020 roku jego sztuka „Święto pożegnań” o Marcu ’68 otrzymała wyróżnienie w konkursie dramaturgicznym ZAiKSu.
Scenarzysta i reżyser dwóch sezonów serialu satyrycznego „La La Poland”, za które otrzymał nominację do nagrody MISIE 2018.

Spektakle Teatru Telewizji w jego reżyserii i adaptacji („Walizka” M. Sikorskiej-Miszczuk, „Listy z Rosji” de Custine’a i „Wesele” Wyspiańskiego) otrzymały w latach 2014 – 2019 niemal 30 nagród indywidualnych w tym trzykrotnie Grand Prix dla najlepszych spektakli na Festiwalach Dwa Teatry w Sopocie i Teatroteka Fest.

Laureat prestiżowej nagrody im. Stefana Treugutta za wybitne osiągnięcia w Teatrze Telewizji, przyznawanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków AICT.