Offowa scena

Zimowy pogrzeb

ZOBACZ SPEKTAKL

 

 

 

 

 

 

 

 

Spektakl dyplomowy studentów AST Kraków Filia Bytom / Wydział Teatru Tańca.

 

SPEKTAKL DOSTĘPNY ONLINE PRZEZ 24 H OD 21 PAŹDZIERNIKA BR., OD GODZ. 10:00

 

 

Reżyseria: Przemysław Kania, Piotr Bułka

Tekst: Hanoch Levin
Tłumaczenie: Agnieszka Olek
Asystentka reżyserów: Anna Turczyńska
Scenografia: Sonia Singsavang
Kostiumy: Iga Sylwestrzak
Muzyka: MIUOSH
Konsultacje dykcyjne: Marta Skobiera
Realizacja oświetlenia: Michał Wawrzyniak
Realizacja dźwięku: Szymon Schaefer
Obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik
Koordynacja, promocja: Agnieszka Czichy


Obsada:
Patryk Balicki, Olga Bury, Ewelina Cieśla, Tomasz Copik, Daria Gacek, Rafał Gajek, Bartosz Goździkowski, Martyna Hickiewicz, Alicja Hudeczek, Karolina Jędrzejko, Nadia Kraińska, Agnieszka Kramarz, Jakub Müller, Marek Szajnar

 

Zapraszamy Państwa na dynamiczną i pełną werwy przygodę teatralną. Z przymrużeniem oka i mocną ironią, odpowiemy na pytanie: co dzieje się z ludźmi w momencie kiedy do drzwi puka śmierć?, albo: co jesteśmy w stanie zrobić, kiedy grozi nam samotność? Obserwując wykrzywione schematy postępowania ludzkiego, zmuszamy do zastanowienia się czy w naszym świecie funkcjonują jeszcze jakieś wartości… czy prócz własnego interesu, i własnych korzyści, jest coś takiego jak więź, jak miłość, jak przywiązanie… Zmierzamy do tego, aby zastanowić się jak patrzymy na drugiego człowieka. Czy to czego pragniemy w głębi duszy, naprawdę jest tak trudne do osiągnięcia? Czy obawa i strach, manipulacja i wyzyskiwanie, kłamstwo i ignorancja są w stanie zablokować prawdę i szczerość?!

W „Zimowym pogrzebie” spektaklu dyplomowym IV roku studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, każdy z bohaterów przed czymś ucieka, czegoś się boi, jakieś demony go gnębią. Pozwólmy sobie zajrzeć w głąb siebie, pomyśleć i odpowiedzieć na postawione wyżej pytania.

 

 

fot. Przemysław Jendroska