AT WARSZAWA / Spektakle 35 / Spektakle old

AMOR OMNIA VINCIT

Spektakl dyplomowy Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademia Teatralna w Warszawie

Na podstawie: Per Olov Enquist, „Z życia glist” (org. „Fran regnomarnas liv”, tłum. Andrzej Krajewski-Bola)
Reżyseria: Jacek Dojlidko
Asystent reżysera: Agnieszka Makowska
Wykonawcy: Rafał Domagała – aktor, Anna Maria Moś – obsługa techniczna świateł i muzyki

„Posłuchajcie! Kiedy bajka się skończy, będziemy wiedzieli więcej niż wiemy teraz”

Historia odsłaniająca życie wielkiego pisarza, opowiadająca o skomplikowanych relacjach małżeńskich, obnażająca mroczne zakamarki ludzkich pragnień, wśród których dominują niepokój, bezwzględność i brak miłości. Opowieść o człowieku, którego przejmujące baśnie zna każdy, ale mało kto wie, jak fascynujące i skomplikowane było jego życie osobiste. Przedstawiam państwu prawdziwą baśń z życia Hansa Christiana Andersena.

Spektakl „Amor Omnia Vincit” został nagrodzony statuetką „Strzała Północy 2016” przyznaną przez jury na 4. Koszalińskich Dniach Monodramu – Debiuty; zdobył też nagrodę główną, przyznaną przez festiwalową publiczność. Zdobył też „Złotą Podkowę Pegaza” na XIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem w Suwałkach.

Rafał Domagała – pochodzi z Zadroża (małopolska). Ukończył liceum o specjalizacji wojskowej, jednak po trzech latach porzucił zrezygnował z kariery żołnierskiej i trafił do szkoły aktorskiej SPOT. Tutaj też po raz pierwszy – poza sztuką aktorską – poznawał tajniki szermierki scenicznej. Obecnie kończy studia na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, jako przyszły lalkarz i instruktor szermierki.

ZOBACZ ZWIASTUN SPEKTAKLU!
fot. Daniel Frymark