PWST WROCŁAW / Spektakle 35 / Spektakle old

POCZEKALNIA SZEŚĆ-DWA-ZERO

Marta Guśniowska

Reżyseria: Marek Fiedor
Kostiumy: Klaudia Laszczyk
Asystentka kostiumologa: Zuzanna Zajt
Asystent reżysera: Igor Kowalunas
Obsada: Michał Bajor, Mariusz Bąkowski, Malwina Brych, Kacper Gaduła-Zawratyński, Janiszewska Katarzyna, Jan Kardasiński, Grzegorz Karłowicz, Igor Kowalunas, Monika Kulczyk, Magdalena Lamża, Jakub Łopatka, Aleksandra Pałka, Krzysztof Satała, Tomasz Taranta, Adam Turczyk, Mateusz Wiśniewski, Paulina Wosik
Opracowanie graficzne plakatu: Klaudia Laszczyk

„Koncepcja wzięła się najzwyczajniej z głowy – wszystko, co najciekawsze, rodzi się w głowach szaleńców. Nie interesuje mnie Teatr będący odzwierciedleniem rzeczywistości – mój Teatr to mocno zakrzywione zwierciadło, upaskudzone absurdami, jak szyba balkonowa nosem naszego pupila. Taki Teatr Kocham i takie teksty piszę – podobnie rzecz miała się z „Poczekalnią”.

„Poczekalnia sześć-dwa-zero” to zbiór luźno połączonych opowieści, nacechowanych humorem i absurdem. Punktem wyjścia jest historia Mężczyzny, który z powodu hałaśliwego sąsiada, a później i niesprzyjających warunków pogodowych trafia w niezwykłe miejsce zwane poczekalnią, po brzegi wypełnione najróżniejszymi osobowościami, snującymi swe dziwaczne historie…”

(Wypowiedź Marty Guśniowskiej – Laureatki II Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU 2017)

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Wrocław

fot. Wrocławska Szkoła Fotografii AFA pod opieką artystyczną Macieja Ulricha