JURY

kjbs

ROMA GĄSIOROWSKA
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, projektantka mody, menagerka kultury, założycielka szkoły aktorskiej filmowej  AktoRstudio, którą prowadzi od 2012 roku. Stworzyła własną METODĘ. Współpracuje jako wykładowczyni z Gdyńską Szkołą Filmową oraz IS PAN - na wydziale filmoznawstwa.
Od 12 lat jako pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna W-ARTE! OPEN ART SPACE produkuje i wspiera wydarzenia artystyczne oraz promuje młode talenty. 
Absolwentka AST w Krakowie w trybie indywidualnym. Za rolę w dyplomowym przedstawieniu "Zimne dziecko" otrzymała nagrodę w kategorii „Młody aktor” na XLV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Współpracowała z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in. Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Narodowym Teatrem Starym w Krakowie i Laboratorium Dramatu w Warszawie.
Rolą w filmie Jerzego Stuhra „Pogoda na jutro” debiutowała na wielkim ekranie jeszcze przed ukończeniem studiów. Późniejsze role: Magdy w „Wojnie polsko-ruskiej” w reż. Xawerego Żuławskiego oraz Sylwii w „Sali samobójców” w reż. Jana Komasy przyniosły jej uznanie publiczności i krytyków. Za tytułową kreację w filmie „Ki” w reż. Leszka Dawida otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” i Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz nagrody aktorskie: Złotą Kaczkę (przyznawaną przez magazyn „Film”), Nagrodę za rolę kobiecą Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagrodę za główną rolę kobiecą na festiwalu w Cottbus i wiele innych. W 2011 roku została uhonorowana Kryształową Gwiazdą Elle na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zagrała ponad 30 ról filmowych i kilkadziesiąt ról teatralnych zarówno artystycznych, jak i komercyjnych. 
Angażuje się społecznie, propaguje świadomy styl życia „slow fast life”.
Wraz z Sylwią Stano napisała książkę „Całe szczęście jestem kobietą” - zbiór rozmów wydany w 2019 przez Wydawnictwo Agora.
Obecnie pracuje nad digitalizacją własnej METODY AKTORSKIEJ .
hasbfas
PIOTR KRUSZCZYŃSKI
Reżyser i architekt, dyrektor Teatru Nowego im. Izabelli Cywińskiej w Poznaniu. Promotor młodych twórców teatru, inicjator m.in. Sceny Debiutów i Tygodnia Młodego Teatru, były wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Teatralnej w Warszawie. Od swojego debiutu w 1997 roku reżyserował w Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W latach 2002-2008 był dyrektorem artystycznym Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Od 2018 roku sprawuje też funkcję dyrektora festiwalu i konkursu wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej”, którego organizatorem jest Teatr Nowy w Poznaniu. Od 2023 roku jest wiceprezesem Unii Polskich Teatrów.
5-Eliza-Kujan-zdjecie
ELIZA KUJAN
Główna specjalistka ds. współpracy z zagranicą w Departamencie Szkolnictwa Artystycznego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do jej zadań należy m.in. rekrutacja kandydatów polskiego pochodzenia na studia w uczelniach artystycznych ze stypendium MKiDN. Z wykształcenia filozofka (choć tak naprawdę chciała studiować filologię polską). Ma na koncie współpracę z Teatrem Polskiego Radia (adaptacje do słuchowisk). Jej pasją są góry. Jest współautorką (a niekiedy autorką) recenzji i felietonów prezentowanych na stronie gorskidomkultury.eu. Pisywała również recenzje do kwartalnika „Tatry” i rocznika „Wierchy”.
W 2013 roku zdobyła uprawnienia przewodnickie i jeśli to tylko jest możliwe, prowadzi wycieczki w Tatry, Pieniny i na Podtatrze.
fhbf
ADRIAN PANEK
Absolwent reżyserii WRiTV UŚ w Katowicach i Szkoły Wajdy. Reżyser filmowy, serialowy, scenarzysta, twórca teledysków i reklam. Zadebiutował w 2011 roku wielokrotnie nagradzanym filmem o Jakubie Franku pt. „Daas”. Jego drugi film fabularny „Wilkołak” z 2018 roku otrzymał m.in. nagrodę za reżyserię na FPFF w Gdyni. W 2024 roku miały premierę jego dwa kolejne filmy: „Kolory zła. Czerwień”, który był globalnym numerem jeden Netflixa i „Simona Kossak”, nagrodzona m.in. na FPFF w Gdyni. 
bsaf-asb
KALINA ZALEWSKA
Autorka recenzji, szkiców o teatrze i dłuższych rozpraw. W l. 2009-20 zastępczyni redaktora naczelnego miesięcznika „Teatr” oraz członkini kapituły Nagród im. Konrada Swinarskiego i Aleksandra Zelwerowicza, przyznawanych przez pismo. Kilkukrotna uczestniczka Komisji Artystycznej Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i Konkursu „Klasyka Żywa”. Obecnie pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.
1
2-1
3-1
4
5
6
74
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35-1
36
37
38
39
40
plakat_zbiorczy_budzet_panstwa_420x297_Net